سیم کارت یوسیم چیست؟

وام سیمکارت
مراحل دریافت وام سیم کارت همراه اول چگونه است؟
ژانویه 5, 2020
سوختن سیم کارت پس از دریافت وام سیم کارت ۰۹۱۲
فوریه 26, 2024
Show all

سیم کارت یوسیم چیست؟

سیم کارت یوسیم

سیم کارت یوسیم ایرانسیم

سیم کارت یوسیم چیست و چه مزایائی دارد؟

سیم کارت یوسیم یا USIM سیم کارتی است که امکان استفاده از نسل ۴ و ۴٫۵ اینترنت را برای ما فراهم میکند که باعث اتصال گوشی های ما به شبکه پرسرعت نسل ۴ و ۴٫۵ اینترنت ایرانسل و همراه اول میشود.

مشترکین دائمی همراه اول درصورتی که برای اولین بار سیم کارت قدیمی خود را تعویض و به سیم کارت یوسیم تبدیل کنند علاوه بر استفاده از نسل ۴ و ۴٫۵ اینترنت ، ۲۰ گیگ اینترنت رایگان هدیه دریافت مینمایند.

همچنین مشترکینی که از سیم کارت اعتباری همراه اول استفاده مینمایند میتوانند از ۱۵ گیگ اینترنت رایگان همراه اول بصورت هدیه استفاده نمایند.

مشترکین سیم کارت ایرانسل نیز با تعویض سیم کارت قدیمی خود به سیم کارت یوسیم ۲۰ گیگ اینترنت رایگان ، ۲۰۰ دقیقه مکالمه و ۲۰۰۰ پیامک رایگان درون شبکه هدیه دریافت مینمایند.

برای استفاده از نسل ۴ و ۴٫۵ اینترنت نیاز است تمام شرایط زیر را داشته باشید:

۱: داشتن سیم کارت یوسیم

۲: گوشی باید قابلیت ساپورت از سیم کارت یوسیم را داشته باشد. قابلیت پشتیبانی ۴G و ۴٫۵G برای گوشی های اندروید و پشتیبانی LTE برای گوشی های ios

۳: قرار گرفتن در محدوده شبکه ۴G و ۴٫۵G

۴: با ورود به تنظیمات گوشی خود حالت شبکه را روی ۴٫۵G یا LTE قرار دهید.

شما میتوانید با مراجعه به دفاتر امور مشترکین سراسر کشور سیم کارت قدیمی خود را به سیم کارت یوسیم تبدیل کنید.

*چند نکته مهم در مورد تعویض سیم کارت قدیمی به یوسیم:

۱:با تعویض سیم کارت قدیمی خود به سیم کارت یوسیم شماره خط شما تغییر نمیکند و تنها فناوری سیم کارت شما به روز میشود.

۲: در صورت فعال بودن بسته اینترنت در هنگام تعویض سیم کارت ، بسته قبلی شما از بین نمیرود و ۲۰ گیگ اینترنت هدیه برای شما رزرو میماند.

۳: با تعویض سیم کارت شماره مخاطبین (contacts) که در سیم کارت ذخیره شده باشند پاک میشوند، بنا براین پیش از تعویض سیم کارت حتما از مخاطبین خود backup بگیرید.

۴: حداکثر یک هفته پس از تعویض یوسیم، بسته هدیه اینترنت سی روزه، ۲۰ گیگابایت برای مشترکین دائمی و ۱۵ گیگابایت برای مشترکین اعتباری به صورت رایگان فعال خواهد شد. در صورت وجود بسته اینترنت، بسته هدیه تعویض یوسیم رزرو می شود و در صورت عدم وجود بسته اینترنت، بسته هدیه فورا فعال می گردد.

تفاوت یوسیم با سیم کارت عادی چیست؟

یوسیم از الگوریتم جدیدی (استفاده از تحقیقات جدید در رمزنگاری) استفاده میکند که باعث بالا بردن امنیت سیم کارت میشود. با استفاده از این الگوریتم جلوی افراد نفوذگری که میخواهند بدون اجازه به خط همراه نفوذ کرده و باعث ایجاد هزینه های اضافی بشوند گرفته میشود. تماس های ورودی و خروجی توسط کلیدهای یارانه ای رمز گذاری میشوند که این کلیدها در سیم کارت های یوسیم قوی تر از سیم کارت های معمولی هستند که باعث بالا رفتن امنیت سیم کارت یوسیم میشود.

بعلت حافظه بیشتر در سیم کارت یوسیم ما میتوانیم لیست مخاطبین بیشتری را نسبت به سیم کارت های معمولی که توانایی ذخیره ۲۵۵ مخاطب را دارد ذخیره نماید. سیم کارت یوسیم توانایی ذخیره هزاران مخاطب به همراه اطلاعات بیشتری از قبیل شماره تماس منزل ۱ شماره منزل۲…، شماره موبایل ۱ شماره موبایل ۲ … و آدرس ایمیل با امنیت بیشتری را دارا میباشد.

و یکی دیگر از تفاوت های مهم سیم کارت یوسیم قابلیت پشتیبانی از نسل ۴ و ۴٫۵ اینترنت میباشد که امکان استفاده از اینترنت با سرعت بالاتری نسبت به سیم کارت های قدیمی را برای ما فراهم میکند.

جهت انجام امور مربوط به سیم کارت مانند خرید سیم کارت ، فروش سیم کارت ، خرید اقساطی سیم کارت و همچنین دریافت وام سیم کارت در فروشگاه ایران سیم لطفا با ما تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!